LEBIODKA KRETEŃSKA
Olejek eteryczny z lebiodki jest znany ze swoich zdolności kojących, pielęgnujących i chroniących skórę wrażliwą. Leczy również tłustą skórę twarzy. Dodaj 1-2 krople to kremu na dzień (50ml), jeśli masz skórę wrażliwą lub tłustą. Dodaj 10 kropli olejku lebiodki kreteńskiej do 50 gr. oleju jojoba lub oleju migdałowego, masuj ciało lub twarz. Ponadto, 2-3 krople olejku na mokrej gąbce pozwala wykonać masaż kolistymi ruchami celem poprawienia stanu skóry.  

SZAŁWIA
Olejek z szałwi zwalcza efekt skórki pomarańczowej, wzmacnia włosy i ożywia zmęczoną skórę.   Rozcieńcz 10 kropli olejku z szałwi w 50 gr. oleju jojoba, oleju migdałowego lub oliwy z oliwek i masuj delikatnie twarz lub ciało, lub dodaj 3 krople do miski z ciepłą wodą, a para poprawi wygląd Twojej twarzy. Walcz ze skórką pomarańczową wlewając 3 krople olejku na gąbkę i masując kolistymi ruchami lub popraw stan włosów dodając 8 kropli olejku do szamponu (8 kropli na 100ml).

TYMIANEK
Tymianek to orzeźwiający i wzmacniający olejek. Dodaj 5 kropli olejku do 100 gr. oleju jojoba, oleju migdałowego lub oliwy z oliwek i masuj delikatnie obszar klatki piersiowej, co pozwoli zwiększyć Twoją kondycję fizyczną.

JAŁOWIEC
Odświeża atmosferę, przywraca równowagę sebum wydzielanego przez włosy i walczy ze skórką pomarańczową. Dodaj 10 kropli olejku do szamponu (100-150ml) lub zmieszaj 15 kropli olejku eterycznego z jałowca z 50 gr. oleju jojoby lub migdałowego i masuj. Ponadto, stosuj go w parowniku olejków eterycznych.

CZĄBER ZIMOWY
Łagodzi zmęczone mięśnie i działa jako łagodny środek antyseptyczny. Rozcieńcz 15-20 kropli olejku z cząbra zimowego w 100 gr. oleju jojoba lub migdałowego lub oliwy z oliwek i stosuj go do masażu lub miejscowo.

LAUR
Nadaje włosom połysk i wytrzymałość, koi skórę ciała. Dodaj 2-3 krople olejku eterycznego z laura do balsamu do ciała (2-3 krople na 100ml) lub dodaj do szamponu lub odżywki 10 kropli olejku (10 kropli w 100ml).

EUKALIPTUS
Olejek eukaliptusowy odświeża domową atmosferę i ułatwia oddychanie. Zmieszaj 7-8 kropli olejku eukaliptusowego z wodą w parowniku olejków eterycznych, jeśli chcesz odświeżyć i zastosować jako perfumy do atmosfery, jednocześnie ułatwiając oddychanie. Ponadto, stosuj go do masażu, kompresji, lub w wannie.

SOSNA
Sosna to orzeźwiający i wzmacniający olejek. Dodaj 7-8 kropli olejku sosnowego do parownika olejków eterycznych, jeśli chcesz odświeżyć atmosferę i cieszyć się jego korzystnymi właściwościami, jako środek relaksujący i przeciwdepresyjny lub użyć go do masażu ciała.

CYPRYS
Odświeża atmosferę i leczy tłustą skórę. Dodaj 1-2 krople oleju do kremu do twarzy na dzień (1-2 krople/ 50ml) lub stosuj go w parowniku olejków eterycznych i poczuj jego właściwości relaksujące.

POMARAŃCZA
Pomarańczowy olejek nadaje połysk i łagodzi skórę. Dodaj do balsamu do ciała (około 100gr) 6 kropli olejku pomarańczowego, co spowoduje, że Twoja skóra będzie miękka i lśniąca. 2-3 krople olejku pomarańczowego wlanego na gąbkę lub 8 kropli w kąpieli wodnej aktywuje Twoje zmysły; przyjemną atmosferę w domu uzyskasz dodając kilka kropli do parownika do olejków eterycznych.

CYTRYNA
Olejek cytrynowy nadaje połysk i tonizuje włosy oraz ożywia zmysły. Dodaj 8-10 kropli olejku z cytryny do 50 gr. oleju jojoba lub migdałowego i nałóż na włosy na 10-15 min. przed myciem lub dodaj kilka kropli (8 kropli/ 100ml) do szamponu, aby nadać włosom blask. Używaj go również w wannie, rozcieńczonego w wodzie.

ROZMARYN
Olejek z rozmarynu walczy z efektem skórki pomarańczowej i wspomaga zdrowy i lśniący wygląd włosów. Dodaj 3 krople olejku z rozmarynu na gąbkę i masuj ruchami okrężnymi, co pozwoli zredukować efekt skórki pomarańczowej lub poprawi wygląd włosów dodając 10 kropli olejku z rozmarynu i 5 kropli olejku z cytryny do 50 gr. oleju jojoba lub migdałowego, nałóż na włosy dla 10-15 min. przed myciem.

LAWENDA
Olejek lawendowy łagodzi skórę i relaksuje ciało i zmysły. Dodaj 6 kropli olejku lawendowego do kąpieli i zrelaksuj swoje ciało i zmysły. Wymieszaj kilka kropli oleju jojoba lub migdałowego i delikatnie masuj ciał lub wlej do parownika, aby odświeżyć atmosferę.
 
MIĘTA
Miętowy olejek odświeża atmosferę, poprawia mikrokrążenie i uwalnia zmysły. Dodaj 8 kropli olejku do letniej wody i mocz stopy, co pozwoli rozluźnić je i poprawić mikrokrążenie.

OLEJ JOJOBA
Dzięki swoim zaletom olej jojoba zyskał uznanie w kosmetologii. Jego struktura chemiczna jest podobna do struktury skóry tłustej, dzięki temu jest łatwo wchłanialny przez skórę. To bardzo nawilżający czynnik, idealny do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, której oferuje dodatkową elastyczność. Zawiera ważne kwasy tłuszczowe, białka, metale i witaminę E, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwzapalne i kojące. Może służyć jako rozpuszczalnik dla olejków eterycznych lub baza oleju do masażu w połączeniu z mniej chłonnym olejem, co ułatwia poślizg rąk podczas masażu.

OLEJ MIGDAŁOWY
Olej migdałowy jest bogaty w witaminy, minerały i ważne kwasy tłuszczowe. Relaksuje i odmładza skórę, wygładza zmarszczki, zmiękcza skórę na suchych obszarach (kolanka) i odżywia ją.  Jego właściwości anty-starzeniowe i tonizujące powodują, że jest idealny do masażu twarzy i ciała. To lekki olej, ale nie łatwo wchłanialny, więc stanowi idealny produkt to poślizgu rąk podczas masażu i jest idealnym rozpuszczalnikiem dla olejków eterycznych.

OLIWA Z OLIWEK VIRGIN
Oliwa z oliwek chroni skórę i włosy przed wysuszaniem oraz poprawia jej samopoczucie. Flawonoidy i witamina E wykazują wyjątkowe właściwości przeciwutleniające, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Oliwa z oliwek jest «ciężka», dlatego nie zaleca się używania jej tylko, jako podstawa do olejku do masażu, chyba że chcesz uzyskać bogatą bazę. Zwykle stosuje się ją w połączeniu z olejem jojoba lub migdałowym.