Olejki eteryczne i olejki roślin aromatycznych są znane od starożytności w terapeutycznej farmakologii i perfumerii, higienie oraz, jako perfumy do odpoczynku i medytacji.

Obecnie ludzie wykorzystują olejki eteryczne ponownie uznając wielkie korzyści z ich stosowania w celach leczniczych, ale również podkreślając ich wpływ na zdrowie psychiczne ze względu na ich charakterystyczny zapach.

Olejki eteryczne są mieszanką substancji lotnych bez wody, które są wytwarzane w organizmie roślin i odparowując łatwo uwalniają w atmosferze szczególnie intensywny zapach, który charakteryzuje je.

Organizm i szczególny metabolizm każdej aromatycznej rośliny produkuje olejek o własnym, charakterystycznym zapachu i własnych szczególnych cechach. W ten sposób każdy olejek stosowany jest do celów szczególnych i specjalnych.

Badania naukowe wykazały, że kreteńska ziemia produkuje rośliny aromatyczne, takie jak lebiodka kreteńska, o unikalnych cechach, bogate w olejki eteryczne i substancje cenne dla zdrowia i długowieczności.

BIOselect® produkuje certyfikowane organiczne olejki eteryczne tylko z wybranych rodzimych roślin występujących w bogatej florze Krety.

Certyfikacja jest przeprowadzana przez ICEA, światową organizację uznanych na całym świecie certyfikatów produktów organicznych.