Citrus Reticulata (Mandarin) Peel Oil**
 
Mandarynka to wiecznie zielone drzewo, rodzime dla północno-wschodnich Indii. Citrus ten , po przetworzeniu dodawany jest jak osubstancja zapachowa do produktów spożywczych, takich jak likiery,lody i ciasta. Wysuszone skórki owocu nazywane chinpi są szeroko stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Owocowy i słodki, olej ma kojący zapach cytrusowy, który jest delikatny i łagodny.

Zastrzeżenie
Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno