Certyfikowane produkty ekologiczneBIOselect ® stworzono do całkowicie naturalnej i czystej pielęgnacji twarzy i ciała.

Wszystkie produkty wykonane są z selektywnych składników pochodzenia naturalnego, z wysokim procentem surowców kultury ekologicznej.
Użyte surowce, nawet w środkach czyszczących, są biodegradowalne, a zatem przyjazne dla środowiska.

Żaden z tych certyfikowanych produktów nie zawiera barwników syntetycznych i perfum syntetycznych, alkilofenoli, glikolu propylenowego, PEG, pochodnych ropy naftowej (np. wazeliny), silikonów i podejrzanych chemicznych konserwantów (np. parabenów), które po długim stosowaniu powodują wrażliwość skóry lub są uważane za szkodliwe dla zdrowia.

Zaletą naturalnych bio-kosmetyków jest fakt, że wszystkie ich naturalne składniki są aktywne, co umożliwia uzyskanie pozytywnych wyników. Ponadto, skóra pozwala na uzyskanie większej skuteczności naturalnych składników w przeciwieństwie do syntetycznych produktów, które powodują rozwój mechanizmów obronnych i znaczne zmniejszenie ich działania.

Oleje i wyciągi używane w produktach często wykazują wiele działań, w tym: nawilżanie, przeciwutlenianie, działanie kojące, anty-starzejące się i odnowy komórek. W rezultacie zapewniają pełną i skuteczną pielęgnację twarzy i ciała.

Składniki roślinne są wykorzystywane w pielęgnacji skóry od tysięcy lat. Wykazują właściwości kompatybilne ze skórą i wspierają warunki naturalne skóry, oferując łagodniejszą pielęgnację przy niezredukowanej skuteczności. Przez wieki kultura kreteńska wzbogacała nowoczesną kosmetologię produktami wysokiej jakości, takimi jak kreteńska oliwa z pierwszego tłoczenia, aromatyczne zioła i miód...

Z bogatym dziedzictwem greckim i unikalnymi korzyściami kreteńskich produktów, oferowanych tylko przez kreteńską ziemię, stworzyliśmy BIOselect®, pionierskie greckie przedsiębiorstwo w sektorze pielęgnujących bio-kosmetyków.

 

BIOSELECT 2010

BIOselect ® jest jedną z pierwszych firm działających w sektorze produktów bio-ekologicznych kosmetycznych na rynku greckim we współpracy z uznanymi Certyfikowanymi Instytucjami Europejskie w zakresie bio-produktów, takich jak CEA & COSMOS.

COSMOS stanowi połączenie wszystkich uznanych certyfikowanych instytucji w Europie w ramach wspólnych, bardziej kompletnych i bardziej rygorystycznych wzorców specyfikacji produktów bio-organicznych. Zgodnie z tym modelem, laboratorium Bioselect RnD opracowało nową linię produktów o maksymalnej procentowej zawartości składników naturalnych i ekologicznych.  Celem produktów jest ich wysoka efektywność oraz stosowanie przez konsumentów z wielką przyjemnością.

Szerzej mówiąc, wszystkie składniki agro, takie jak wyciągi roślinne, oleje i olejki eteryczne są również ekologiczne i wykonane z 100% certyfikowanych bio kultur. W rezultacie zawartość materii organicznej BIOselect® nowych produktów jest zbyt wysoka i przekracza regulacje COSMOS STANDARD.

Bardzo miękkie i łagodne dla skóry emulgatory, które stabilizują kremy, a także detergenty w produktach do płukania są również pochodzenia naturalnego. Nawet woda w produktach do pielęgnacji twarzy została zastąpiona całkowicie organiczną wodą kwiatową. Miękkie i łagodne właściwości działają kojąco lub przeciwutleniająco na skórę, w przeciwieństwie do zwykłej wody.

Odsetek komponentów syntetycznych używanych w produktach Bioselect, takich jak łagodne konserwanty, stanowi < 2%, co jest wartością o wiele niższą niż dozwolone maksimum 5%, ustalone przez akredytowane organy bio-ekologicznych produktów.

 

Zestaw wytycznych międzynarodowej organizacji COSMOS w porównaniu z rzeczywistymi danymi produktów firmy Bioselect:

Wytyczne COSMOS

Dane Bioselect

Max 5% syntetycznych komponentów

Max 2% syntetycznych komponentów

Min 95% komponentów Naturalnych 

99% komponentów naturalnych 

95% składników z upraw rolnych muszą pochodzenia organicznego 

100% składników z upraw rolnych posiadają pochodzenie organiczne

Min 20% produktów Organicznych lub 10%  w produktach do spłukiwania

średnia 70% (w niektórych produktach 100%)